Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Zwięzły opis
#1
Współczesna jednostka administracyjna o nazwie Saracenna i Neb Tawi nawiązuje nazwą do tradycji historycznych państw istniejących dawniej na terenie wschodniej części półwyspu winkulijskiego — Saracenna jak sama nazwa wskazuje nawiązywała swym klimatem do Turcji czasów osmańskich, zaś Neb Tawi było faraonatem wzorowanym na kulutrze starożytnego Egiptu. Oba państwa istniały około 2011 roku. 

Artykuł o Neb Tawi na Micropedii

Poniżej kilka ciekawych miejsc, (kilka wymyśliłem sam):
Piramidy Harppashjańskie w Hutordze - są jednym z najciekawszych obiektów na terenie Egvallandu. Zostały zbudowane około roku 1700 p.n.e przez starożytny lud zwany Daktanasztejczykami władającymi w latach 2150 p.n.e - 1300 p.n.e olbrzymim jak na owe czasy imperium obejmujące swym obszarem większość współczesnego Egvallandu.
Wielki Ziqqurat w Zashirze - a w zasadzie, to co z niego pozostało... jest to kompleks świątynny zbudowany przez Daktanasztejskiego władcę Supijuliume IV zwanego też wielkim w roku 1800 p.n.e w owym czasie była, to największa budowla sakralna w Nordacie oraz główne miejsc kultu bogini Harpashiyi do czasu powstania miasta nazwanego jej imieniem. 


Harpashiyia - miasto zbudowane około roku 1600 p.n.e przez władcę imperium Daktanasztejskiego o imieniu Szarri-Kuszuh, który uczynił miasto stolicą państwa. W okresie swojej świetności zamieszkiwane było przez blisko 50. 000 ludzi co czynilo zeń największy w owym czasie ośrodek miejski na świecie. Od nazwy miasta wzięła się również nazwa imperium.


[b]Sobekemsaf[/b] - starożytne miasto, dawna stolica Faraonatu Neb Tawi opuszczona około roku 2011, ponownie odkryta przez zespół archeologów z Uniwersytetu Federalnego w 2019 r.


[b]Sanbudti[/b] - dawna stolica Wolnego Państwa Saaracenna, miasto zbudowane w IV wieku naszej ery. Miejscami godnymi zwiedzenia są Pałac Sułtański, Katedra Chrystusa Odkupiciela z X wieku, później przekształcona w Meczet.
(-) Ostatni Prezydent Federacji Nordackiej, Premier WRE.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości