Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Zajęcie gmachu Stanów Generalnych i kluczowych miejsc w mieście
#1
Wraz z przemową Prezydenta, do akcji wkroczyły oddziały Spartan oraz Folksguarde. Służby są w trakcie przejmowania gmachu Stanów Genralnych, Pałacu Prezydenckiego oraz innych, kluczowych miejsc w mieście. Na tą chwilę obyło się bez aresztowań, przeciwnicy władzy Kardacza poddali się lub przeszli na stronę Prezydenta.

Według rozkazu do dowódców służb mundurowych zatrzymania mają odbywać się bez użycia przemocy. "Obywatele muszą wiedzieć że to nie my jesteśmy ich wrogami, całkowite przejęcie władzy jest kluczowe dla rozwoju i stworzenia silnego imperium" treść rozkazu.
(-) A. Kardacz von Hohenburg

Võnd laatste per immer dat Winqulideg Union
Odpowiedz
#2
Przejęcie kontroli nad strategicznymi punktami w mieście trwa. Gmach Stanów Generalnych oraz Pałac Prezydencki są już pod całkowitą kontrolą służb mundurowych. Do swojego gabinetu udał się "Przywódca" Artur Kardacz, gdzie rozpocznie pracę nad nową, dostosowaną do obecnych warunków, konstytucją WRE. Wieść o przejęciu władzy przez Kardacza rozeszła się po całym kraju. Ten obrót spraw zyskał wielu zwolenników ale i przeciwników. Najbliższe dni będą kluczowe dla przyszłości Winkulijskiej Republiki Egvallandu.
(-) A. Kardacz von Hohenburg

Võnd laatste per immer dat Winqulideg Union
Odpowiedz
#3
W Stanach Generalnych posłowie Stronnictwa Polityki Realnej zgłosili projekt uchwały przekazującej Prezydentowi pełnię władzy na czas bliżej nieokreślony oraz nadający mu tytuł "prowadzącego naród" — Folksfühtera. 
Cytat:
Uchwała Stanów Generalnych 
z dnia XX. Sierpnia 2020 r. 
ws. ustanowienia urzędu Folksfühtera

         My, Stany Generalne Winkulijskiej Republiki Egvallandu, będący jedyną pełnoprawną reprezentacją Narodu Winkulijskiego, ciemieżonego przez obce siły i nieprzychylne wiatry historii, sprowokowane brakiem silnego i centralnego przywództwa nawołujemy Prezydenta Winkulijskiej Republiki Egvallandu — Artura Kardacza do przyjęcia ofiarowanego mu przez nas tytułu Folksfühtera, aby mógł on godnie i sprawiedliwie sprawować rządy w naszej umiłowanej ojczyznię, oraz to przyjęcia związanej z tym misji odbudowy potęgi narodu winkulijskiego. Zanadto Stany Generalne przyrzekają wspierać Folksfühtera w jego dzielę i co więcej ofiarowują pomoc przy budowie państwa według jego myśli i woli. 
(-) Ostatni Prezydent Federacji Nordackiej, Premier WRE.
Odpowiedz
#4
Podczas głosowania ws. niniejszej uchwały posłowie Folksbundu, zgodnie z decyzjami zarządu partii, wstrzymali się całkowicie od głosu.
Odpowiedz
#5
SPR poparł całkowicie projekt uchwały, czym samym uchwała została uznana za uchwaloną.
(-) Ostatni Prezydent Federacji Nordackiej, Premier WRE.
Odpowiedz
#6
Mniejszym chciałbym podziękować politykom SPRu za pozytywne głosy a również i braciom z Folksbudu za samo pojawienie się na głosowaniu. Widać los Państwa Winkulijskiego nie jest obojętny.
(-) A. Kardacz von Hohenburg

Võnd laatste per immer dat Winqulideg Union
Odpowiedz
#7
Siły Folksguarde opuściły budynek Stanów Generalnych oraz Pałac Prezydencki. Oddziały sił porządkowych udały się do wyznaczonych posterunków czekając na dalsze rozkazy. Sytuacja w mieście nieco się poprawiła, zamęt po wczorajszych, burzliwych wydarzeniach stracił na sile. Co o raz na ulicach można spotkać grupy przeciwników bądź zwolenników Folksfüthera. Głównymi przeciwnikami Kardacza nadal jest cała klasa robotnicza oraz zwolennicy partii Folksbund.
(-) A. Kardacz von Hohenburg

Võnd laatste per immer dat Winqulideg Union
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości