Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Depesza do przewodniczących Folksbundu i SPRu
#1
Przewodniczący Folksbundu i SPRu!

Pisząc do Was tę depeszę wierzę, że dobro państwa, a nie interes osobisty, leży Wam na sercu i że całą swoją mocą chcą ten kraj Państwo rozwijać. Dobro naszych obywateli jest dla nas najważniejsze, albowiem to oni tworzą nasz kraj. Bracia! Przyjmijcie moje zwierzchnictwo, udzielcie całkowitego poparcia, a stworzę kraj silny. Bez was osiągnięcia tego celu będzie bardzo trudne, a być może i niewykonalne. 

Z wyrazami szacunku 
(-) A. Kardacz von Hohenburg

Võnd laatste per immer dat Winqulideg Union
Odpowiedz
#2
Wasza Ekscelencjo,

Uznaje wasze zwierzchnictwo nad krajem i Stronnictwem Polityki Realnej, pragnę służyć krajowi i rewolucji, czy jakoś tak.

Z poważaniem
(-) EOvH
(-) Ostatni Prezydent Federacji Nordackiej, Premier WRE.
Odpowiedz
#3
Panie Prezydencie,
Folksbund w swej filozofii zakłada, że najważniejsze decyzje dotyczące spraw i wydarzeń, które mają dla państwa winkulijskiego fundamentalne znaczenie, będą podejmowane w drodze decyzji demokratycznych. Dlatego też zarząd Folksbundu wstrzyma się z odpowiedzią ostateczną na niniejszą depeszę, do momentu podjęcia tej decyzji przez odpowiednie gremia partyjne. Tymczasem, Partia prosi Pana o poszanowanie praw i swobód obywatelskich oraz by nie naruszać znacząco konstytucyjnego i prawnego ładu państwa winkulijskiego. Nie jest to groźba, czy też wyrażenie niechęci wobec Pana inicjatywy, jest to tylko i wyłącznie troska o Pana i o państwo winkulijskie. W dodatku, Folksbund wstrzymał się od głosu ws. ostatniej uchwały SG.

Z pozdrowieniami,
Prezes Folksbundu - Wszechwinkulijskiego Związku Ludowego na rzecz Zjednoczenia Robotników, Chłopów i Inteligencji
Mateusz Żmigrodzki
Odpowiedz
#4
Szanowny Panie Prezydencie,
po burzliwych obradach Plenum Nadzwyczajnego nasze ugrupowanie polityczne, w porozumieniu z związkiem zawodowym Arbetenfront, wypracował niniejszą odpowiedź.

Folksbund uznaje Pańskie działania za naruszenie konstytucyjnego ładu państwa prawa. Pańskie działania są po prostu wojskowym zamachem stanu, dlatego Folksbund nie staje po Pańskiej stronie. Jednakże z racji, iż Folksbund jest partią dążącą do konsensusu społecznego, oprócz tego wygląda na to, iż znowu zostaliśmy zinfiltrowani przez SBV i oprócz tego szanujemy opinię innej, dużej części winkulijskiego społeczeństwa, Folksbund wypracował zestaw warunków, za których spełnienie Folksbund stanie po Pańskiej stronie i uzna Pana za Folksfüthera Winkulii. Oto i one:
1) domagamy się, aby wojsko opuściło gmach Stanów Generalnych, a Wasza Ekscelencja przedstawiła przed członkami SG odpowiedni projekt zmiany Konstytucji WRE, który to uprawomocni Pańską bezwzględną zwierzchność - tylko tak możemy ją uznać;
2) projekt zmiany Konstytucji dotyczący zwiększenia Pańskich uprawnień ma być zatwierdzony w referendum ludowym;
3) zezwoli Pan, poprzez nadanie odpowiednich uprawnień Winkulijskiemu Instytutowi Narodowemu, na przeprowadzenie lustracji wśród członków SPR, ZP WRE i Folksbundu, w celu pozbycia się elementu wrogiego wobec Ludu Pracującego WRE;
4) porozumiemy się co do prowadzenia odpowiedniej polityki prorobotniczej i spełni Pan żądania Arbetenfrontu (tj. podwyżki płac w zakładach należących do KKW, zniesienie tzw. bykowego, czyli podatku od bezdzietności i inne postulaty przedstawione przez Front Robotniczy);

Mam nadzieję, że w trosce o dobro ojczyzny Pan zatwierdzi nasze cztery postulaty. W końcu są one do zrealizowania i są w naszym wspólnym interesie programowym.

Z pozdrowieniami,
/-/M. Ż.
Prezes Folksbundu
Odpowiedz
#5
Prezesie Folksbundu

Warunki Waszego poparcia przyjmuję i ręcze słowem że wszystkie z nich zostaną spełnione. Projekt nowej konstytucji zostanie przedstawiony jeszcze dziś.

EDIT: 

Zgodnie z zapowiedzią nowy projekt konstytucji ukazał się w SG.
(-) A. Kardacz von Hohenburg

Võnd laatste per immer dat Winqulideg Union
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości