Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Komunikat Prezydenta SRV ws. egvallandzkiej hucpy
#1
Towarzyszki, Towarzysze!

Z Kanugardu docierają do nas coraz bardziej niepokojące wieści, dotyczące aktualnej sytuacji wewnętrznej Winkulijskiej Republiki Egvallandu. Ze względu na wagę spraw, jak i volkiańską rację stanu - zachowanie neutralności jest niemożliwe. W dniu dzisiejszym autorytarne zapędy pewnej grupy, przy pozwoleniu elit rządzących Winkulijskiej Republiki Volkianu, na czele z Jego Ekscelencją Prezydentem WRE - Erikiem Ottonem von Hohenburgiem postawiły kraj związkowy ZWiV na nogach. Kryzys gospodarczy z jakim boryka się Egvalland jeszcze nigdy nie dotknął tak nagle i w takim stopniu żadnego z państw UTN/FN/ZWiV. Wiemy, jak trudne są chwilowe problemy z nierentowną gospodarczą, sami byliśmy zdani wyłącznie na siebie podczas różnych kryzysów, jakie nawiedzały w poprzednich latach naszą socjalistyczną ojczyznę. Żaden jednak z tych kryzysów nie był wynikiem celowego działania kogoś, którego jedynym celem jest pozyskanie za wszelką cenę władzy, nie zważając na żadne przeciwności losu, na zagrożenia, na skutki swoich działań.

To, czego dokonały bojówki Artura Kardacza to nie jest tylko zamach polityczny, to jest zamach gospodarczy. Celowe działanie, mające na celu rozmontowanie i osłabienie lokalnej gospodarki. Wydarzenie to uderza jednak nie tylko w Egvalland. Skutki w najbliższym czasie odczuje gospodarka centralna Związku Winkulii i Volkianu, a co za tym idzie również Volkianu. Sytuację tą możemy traktować więc również, jako atak na państwowość volkiańską. Wobec tego, niepodejmowanie żadnych działań - bycie biernym, będzie jednoznaczne z przyjęciem strony zła, która gwałci suwerenną decyzję obywateli i demokratycznie wybrane organy WRE.

Jako Prezydent Volkianu, aby zadbać o bezpieczeństwo swoich rodaków informuję, że od chwili obecnej Socjalistyczna Republika Volkianu zamyka granicę wewnętrzną z Winkulijską Republiką Egvallandu, wzmacniając kontrole na wszystkich posterunkach granicznych. Obywatelom Volkianu rekomenduje się niezwłoczne opuszczenie Egvallandu, oraz nieudawanie się tam w celach innych, niż pilne. Osoby, wobec których Straż Graniczna stwierdzi powiązanie z ruchami przewrotowymi zostaną przekazane Służbie Bezpieczeństwa Volkianu. SBV będzie podejmować decyzje o deportacji w trybie natychmiastowym, lub też tymczasowym aresztowaniu każdej osoby, która może zagrozić bezpieczeństwu wewnętrznemu Volkianu, uniemożliwić działanie konstytucyjnych organów władzy, lub też będzie zagrażać Ludowi Pracującemu Miast i Wsi Volkianu.

Wzywam z tego miejsca wszystkie strony konfliktu do zastanowienia się nad tym, co robią. Jako Prezydent Volkianu będę doradzał Prezydentowi ZWiV podjęcie odpowiednich kroków, mających na celu stabilizację sytuacji w Egvallandzie. Być może nawet wprowadzenie na teren Egvallandu wojska i misji stabilizacyjnej. Jeżeli sytuacja się utrzyma informuję, że w najbliższych dniach wszystkie volkiańskie firmy w trybie natychmiastowym wycofają się z rynku WRE, a wszystkie firmy z WRE działające na terenie Volkianu zostaną zamknięte. Nie możemy pozwolić na łamanie przez Egvalland i jego elity podstawowych praw i idei, jakie przyświecają Volkianowi jak i całej ZWiV.

Egvallandzka hucpa uderza w sposób oczywisty w interesy Volkianu. Być może, jest to wyłącznie atak wymierzony w struktury osłabionego Volkianu. Niemniej Socjalistyczna Republika Volkianu dołoży wszelkich starań, aby pomóc WRE w opanowaniu aktualnej sytuacji gospodarczej. Jeżeli taka będzie wola obywateli, na miejsce uda się Volkiańska Misja Humanitarna, oraz inne jednostki, których celem będzie próba odbudowania kraju po kryzysie.

Prezydent Socjalistycznej Republiki Volkianu
/-/ Wespucci Henryk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości