Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
[VTP Propaganda] Wydanie specjalne - egvallandzka hucpa
#1
Na ekranie pojawiła się Agnieszka Mazur, dziennikarka VTP, która pełniła obecnie dyżur w VTP Propaganda. Pod nią na paskach informacyjnych widniały złowrogie hasła "PILNE: Wystąpienia w Egvallandzie", "PILNE: Hucpa Kardacza". Całości przyglądali się w studiu zaproszeni goście.

- Dobry wieczór państwu, Agnieszka Mazur. Rozpoczynamy wydanie specjalne w VTP Propaganda. Oglądają nas państwo również na kanale !Winkulia. Wraz ze mną są goście - ekspert ds. bezpieczeństwa, były Minister Wojny i Propagandy, były szef Kancelarii Prezydenta Volkianu, a obecnie Komendant Główny Służby Bezpieczeństwa Volkianu - Jurij Novak. Jest również politolog z Krasnodarskiego Uniwersytetu Państwowego, pani doktor Anna Żółć. Od kilku godzin obserwujemy dosyć dramatyczną sytuację w Winkulijskiej Republice Volkianu, oliwy do ognia dolewa stanowisko Volkianu, stanowczo potępiające tak zwaną "egvallandzką hucpę". Niedawno jednak dostaliśmy informację, że w Vihres po raz pierwszy od początku zamachu władzy rozpoczęły się masowe kontrwystąpienia ludności cywilnej, którym przewodniczy jeden z bardziej znanych winkulijskich działaczy robotniczych. Jak to się zakończy i jakie może mieć konsekwencje dla nas? Panie Novak?

- Dobry wieczór pani redaktor. Sytuacja jest straszna - mówił Novak, po czym ciągnął dalej - stoimy u progu wielkiego kryzysu całego ZWiV. Tu nie rozgrywa się wyłącznie o sprawy winkulijskie. Elity Egvallandu chyba zapomniały, że działania jakie podejmują, mają wpływ na wspólną rzeczywistość, w jakiej przyszło nam żyć. Normalną rzeczą jest, że jeżeli coś jest nam, Volkianowi nie po nosie, to nie możemy się z tym zgadzać. Tylko patrzeć, aż rodacy Egvala podobnie, jak ich pseudobohater zaczną próbować wywierać większe naciski na władze centralne. Być może już to robią, lobbując odpowiednio. Jak dla mnie Prezydent ZWiV powinien tą całą rewolucje uciąć krótko - zdusić w zarodku. Wyjście zbrojne jest jedynym wyjściem. Jeżeli nie zabijemy jednego karalucha, nagle będziemy ich mieć tysiące, a tego tak łatwo się nie pozbędzie.

- Pani doktor, a co pani sądzi? - zapytała Mazur.

- Nie lubię się zgadzać z panem Novakiem, ale muszę to zrobić. Podobnie, jak określił to Prezydent Wespucci - możemy mieć styczność z zmasowanym i zaplanowanym atakiem na Volkian. Winkulia zdaje sobie sprawę, że WRE i jego kapitalistyczna gospodarka zawiodła. Jedyne, co może ich uratować to właśnie sprawnie działająca, volkiańska gospodarka socjalistyczna. Tylko nie mogą tego przyznać wprost, że ten zły socjalizm pomaga temu dobremu kapitalizmowi, to nie byłoby dobre z propagandowego punktu widzenia. Dlatego, stworzyli ten cyrk, ot co - referowała pani doktor Żółć.

- Dziękuję państwu. Zapraszam na krótką przerwę, a za chwilę kontynuujemy dalej wydanie specjalne.
Odpowiedz
#2
- To znowu wydanie specjalne. Agnieszka Mazur - witam i zapraszam. Stronnictwo polityczne Mateusza Żmigrodzkiego oficjalnie poparło Artura Kardacza, co zakończyło konstytucyjny nieład w Egvallandzie. Żmigrodzki insynuował, że jego ugrupowanie zostało prześwietlone przez Służbę Bezpieczeństwa Volkianu, jednak nie pokazał żadnych dowodów. Biuro Prezydenta Volkianu w dalszym ciągu podtrzymuje dotychczasowe przepisy dot. egvallandzkiej hucpy. Jutro Minister Kolei i Przemysłu Ciężkiego wspólnie z Ministrem Finansów i Gospodarki podejmą decyzje dot. volkiańskich firm w Egvallandzie i egvallandzkich w Volkianie. Nieoficjalnie możemy mówić nawet o embargo dla Egvallandu. Tego jednak nikt nie potwierdza. Władze WRE w dalszym ciągu nie skorzystały z zaproponowanej pomocy gospodarczej i humanitarnej przez socjalistyczny rząd z Krasnodarska. Mówimy tutaj setkach milionów kartek, jakie instytucje volkiańskie miały wpompować w pomoc Egvallandowi. No cóż, tak też bywa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości