Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Palatynat Leocji
Z rąk Helwetyka Romańskiego wychodzi kolejny ciekawy projekt. Zachęcam do lektury https://stempel.org.pl/
Võnd laatste per immer dat Winqulideg Union
Odpowiedz
Ze swojej strony serdecznie zapraszam Związek Winkulijski do dołączenia do projektu. Powoli domykam etap pierwszy prac (z rzeczy istotnych pozostał mi jedynie widok paszportów), wkrótce będą mogły ruszyć prace nad pierwszymi międzynarodowymi przedsięwzięciami korzystającymi ze Stempla. Wątek informacyjny znajduje się na forum Leocji, a w samym projekcie uczestniczą już Austro-Węgry, Bialenia, Brodria, Dreamland, Leocja, Rotria, Rzeczpospolita Obojga Narodów, Sarmacja oraz Skarland.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
[Obrazek: 1000.png]
Odpowiedz
Chyba można już poinformować że Związek Winkulijski dołączył do programu Stempel. Zachęcam wszystkich obywateli do zakładania kont i weryfikacji u naszego męża zaufania. Oczywiście innych użytkowników Stempla również Wink
Odpowiedz
W Palatynacie nadano odznaczenia z okazji dziesięciu miesięcy działalności. Wśród odznaczonych znaleźli się obywatele Związku Winkulijskiego, Prezydenta Mateusz Żmigrodzki - Order Przyjaźni Narodów, oraz Artur Kardacz - Brązowy Krzyż Zasługi.

Warto również nadmienić powstanie Światowego Związku Filatelistycznego.
Odpowiedz
Aby nie mnożyć wątków… uprzejmie informuję, że w oparciu o dane Instytutu Statystyk Międzynarodowych powstała pierwsza wersja rankingu „globalnej” aktywności mieszkańców Pollinu.

Wszystkich mieszkańców Związku Winkulijskiego, którzy nie dokonali jeszcze rejestracji w Stemplu lub nie zweryfikowali w nim swojego winkulijskiego konta, serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy: https://stempel.org.pl/.
Odpowiedz
Bardzo interesujące zestawienie, przyznam szczerze że spodziewałem się trochę wyższej pozycji mojej skromnej osoby w tym rankingu, ale to tym lepiej, bo teraz widać jak na dłoni, że z aktywnością mikroświata nie jest tak tragicznie jak niektóre osoby probują to przedstawiać Smile
[Obrazek: antipixel_winkulia_3.png]
Odpowiedz
(05-12-2020, 11:30 )Erik Otton von Hohenburg napisał(a): Bardzo interesujące zestawienie, przyznam szczerze że spodziewałem się trochę wyższej pozycji mojej skromnej osoby w tym rankingu, ale to tym lepiej, bo teraz widać jak na dłoni, że z aktywnością mikroświata nie jest tak tragicznie jak niektóre osoby probują to przedstawiać Smile
Listopad był w ogóle całkiem niezłym miesiącem dla mikronacji. Mnie się ten ranking o tyle podoba, że mam dzięki niemu mniejsze wyrzuty sumienia z powodu liczby wyprodukowanych wypowiedzi. ;-)
Odpowiedz
Napisać ponad 900 postów przez 30 dni :O
Nie wiem czy to przejaw braku zajęcia lub maniactwa ale wyniki robi ogromne wrażenie.
Odpowiedz
Czcigodny Franklin Garamond, namiestnik Palatynatu Leocji, informuje:

Cytat:
Wprowadzenie fabularne: Znów jest XVII wiek, a morza i oceany pełne są szukających sławy i bogactw kaprów. Wokół Wyspy Leocja rozgrywają się najbardziej zaciekłe bitwy i walki o wpływy. Kaprowie z całego mikroświata ściągają, by zdobyć legendarne leockie bogactwa, ale na ich drodze stoją dziesiątki innych okrętów z załogami gotowymi walczyć na śmierć i życie, by to do nich należało wszystko, co czeka w palatyńskim skarbcu.

[Obrazek: 67d0d2c28c8849c598a1ee7c21eebeaa.jpg]

To chyba pierwsza gra korzystająca ze Stempla. Nie jest to nic nadzwyczajnego i wow, mechanika jest skrajnie prosta, ale jest i mam nadzieję, że przyda wszystkim odrobinę rozrywki Smile
Zasady są proste, więc nie będę szczególnie objaśniać o co chodzi, ale w razie pytań proszę się nie krępować.
Zastrzegam, że to próbny przebieg, więc mogą objawić się błędy, a które proszę zgłaszać Smile

Jeśli zabawa się przyjmie, to będziemy rozmyślać czy powinna być cyklicznie "resetowana" (np. co 2 miesiące) z nagrodami dla liderów rankingu, a może powinna trwać w nieskończoność. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Mechanika gry
— Każdego dnia można stoczyć określoną liczbę walk (6).
— Walki odbywają się na losowo wybrany parametr.
— Wynik walki oparty jest na rzucie kością 1k8 powiększonym o wartość parametru gracza.
— W przypadku remisu — strona atakująca jest uznana za zwycięzcę.
— W wyniku wygranej atakującego — następuje transfer 25% punktów rangi od przegranego do wygranego.
— W wyniku przegranej atakującego — następuje transfer 10% punktów rangi od przegranego do wygranego.
— Zaokrąglenia ułamków wyliczanych punktów dokonywane są zawsze do dołu.
— Po stoczeniu 10 walk z wykorzystaniem danego parametru — dany parametr zwiększa się o 1.

Parametry
Wyróżnia się następujące parametry:
— Siła ognia — bez stosownej siły ognia niewiele można zdziałać na pełnym morzu
— Załoga — zaufani i wyszkoleni ludzie, którzy są nie do przecenienia, gdy w grę wchodzi abordaż
— Kapitan — czasem sytuacja wymaga kogoś, kto ma wystarczająco dużo charyzmy i rozumu, by sytuację rozwiązać siłą argumentów, a nie argumentem siły
— Okręt — szybki i wytrzymały okręt to must-have każdego kapra, a okuty stalą taran to wisienka na torcie
Odpowiedz
Bardzo ciekawa inicjatywa, cieszę się, że coś takiego powstaje w Mikroświecie!
Mateusz Żmigrodzki
(-) Arcyksiążę Anater;
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości