Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Orędzie Prezydenta Związku Winkulijskiego z okazji zmiany ustroju ZW
Obywatele Związku Winkulijskiego!

Właśnie przed chwilą podpisałem i ogłosiłem w Dzienniku Praw Związku Winkulijskiego ustawę o federalizacji ziem winkulijskich. Zgodnie z tą ustawą, odchodzę dziś z urzędu, a moje obowiązki tymczasowo przejmuje władca dzielnicy Volkian, Pan Henryk Wespucci, aż do czasu wyboru nowego Prezydenta. Rada Egzekucyjna w obecnym kształcie została rozwiązana, a ministrowie utracili swoje teki.
W związku z tą okazją, chciałbym podsumować okres swojej prezydentury, która zaczęła się w październiku 2020 roku, gdy po rezygnacji Folksfuthera-seniora Artura Kardacza, zostałem wybrany przez Stany Generalne na nowego przywódcę Winkulii. Na początku mojej prezydentury, postawiłem sobie za cel zwiększenie pozycji Związku w mikroświecie. To się nie udało, za co z całego serca przepraszam i za co ponoszę pełną odpowiedzialność.
Chcę z tego miejsca oświadczyć, że nie zamierzam kandydować z własnej woli na urząd Prezydenta. Zrobię to tylko wtedy, jeśli nie zostanie wysunięta żadna inna kandydatura godna tego zaszczytnego stanowiska.
Osobiście pokładam ufność, iż te zmiany, które poczyniliśmy będą korzystne dla naszego narodu, dla naszej społeczności, dla naszego państwa.

Niech Bóg i Los sprzyja nam wszystkim!
Niech rok nowy obdarzy Winkulię łaskami!
Niech żyje Winkulia!

Prezydent Związku Winkulijskiego
Mateusz Żmigrodzki
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości