Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Rozróby pod Zamkiem Królewskim
W związku z faktem, iż p.o prezydenta związkowego nie wystąpił jeszcze z organizacją wyborów prezydenckich do jakich został przez ustępującą głowę państwa zobligowany, lud Kanugardu wyszedł na ulice z rządaniem natychmiastowej organizacji wyborów prezydenckich. Na wiecu skandowano "konstytucja", "rządy prawa", "gdzie wybory?" 

[Obrazek: uid_860b72fdd43e95799005872ca263c71e1545...aurent.jpg]
[Obrazek: antipixel_winkulia_3.png]
Odpowiedz
p.o prezydent chyba nie dojechał z wakacji
Võnd laatste per immer dat Winqulideg Union
Odpowiedz
[Obrazek: 5994499a62288_o_medium.jpg]
Tłum manifestantów zamienił się w zgrupowanie zwolenników kandatury Artura Kardacza von Hohenburg i Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżek, oczekujący ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich. 
[Obrazek: antipixel_winkulia_3.png]
Odpowiedz
Po ogłoszeniu wyników wyborów Alfred siedział jeszcze przez pewien czas w pałacu. Nadal nie mógł uwierzyć, że obywatele zaufali mu i powierzyli urząd Prezydenta Związkowego. Zamknął się na jakiś czas w gabinecie, jednakże ludzie nie rozchodzili się, czekając na wystąpienie Prezydenta. W końcu wyszedł i on, lekko zestresowany, niemniej jednak z dumą na twarzy. Zaczął...

Szanowni Rodacy!

Na wstępie chciałbym podziękować za zaufanie. Wierzę, że polityka pannordatyzmu będzie skuteczna i uda się zrealizować wszystkie zamierzenia kadencyjne. Chciałbym również przedstawić priorytety, jakie będą przyświecać mi przez najbliższy miesiąc, gdyż długofalowe zadanie, jakim jest zintegrowanie wokół Związku Winkulijskiego jak największej ilości krajów jest celem, do którego będziemy na spokojnie się zbliżać.

Kilka dni zajmie mi ogarnięcie wszelkiej biurokracji związanej z nowym stanem ustrojowym Związku. Zamierzam zainicjować rozmowy mające na celu wyłapanie niedoskonałości w naszym prawie i liczę na zaangażowanie Rady w dopracowywaniu naszego prawa. Pierwszy panel będzie dotyczył ogólnie urzędów w Związku Winkulijskim – jakie są, czy są potrzebne, czy działają. Będzie przy tym konieczne przejrzenie naszego prawa ponownie, wczytanie się w artykuły oraz wypisanie wniosków. Mam zamiar dokonać tego w ciągu najbliższego tygodnia, wobec tego należy również w przyszłym tygodniu spodziewać się odpowiedniego panelu dyskusyjnego.

Dopracowania wymaga również ustawa o finansach, która, jak słusznie zauważył Szanowny Pan Mordimer w rozmowie ze mną, jest nieprzystosowana do nowej sytuacji ustrojowej. Tak samo przejrzenia i dopracowania będzie wymagały pozostałe ustawy. Część prawa będę starał się delegować do innych ustaw, część z pewnością będzie trzeba uchylić.

Prawo finansowe jest również niepełne, nie udało mi się w trakcie pełnienia urzędu ministra finansów dokończyć prac nad aktami dotyczącymi ustaw oraz wynagrodzeń. W związku z tym będzie to elementem dostosowania prawa do nowej sytuacji.

Za pasem również rocznica, liczę, że uda nam się ją przeprowadzić hucznie, gdyż nie istniejemy tylko, ale już 3 lata, co udało mi się zaznaczyć w trakcie debaty prezydenckiej. Musimy stanąć na wysokości zadania, odpowiednie propozycje również przedstawię w przyszłym tygodniu.

Nie zamierzam jednak w związku z planowaną polityką integracji państw wokół Związku Winkulijskiego rezygnować z polityki zagranicznej z większymi państwami. Postaram się o to, aby zacieśniać relację z naszymi dotychczasowymi partnerami oraz reprezentować nasz kraj. Mam nadzieję, że uda się – pomimo wcześniejszej deklaracji – utworzyć reprezentację Związku Winkulijskiego. W przypadku braku chętnej osoby do jej prowadzenia – deklaruję przyjęcie na siebie obowiązków trenera oraz menedżera drużyny w Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej.

Najbliższy miesiąc szykuje się naprawdę pracowity i przede wszystkim to ten pierwszy miesiąc będzie decydentem, co do dalszej kontynuacji pełnienia przeze mnie urzędu Prezydenta. Mam nadzieję, że będzie ono skuteczne i dzięki niemu Związek Winkulijski będzie przede wszystkim państwem, z którego będziemy mogli być wszyscy dumni.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości