Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Mapy Zanahorii
Nie jestem specem w robieniu map, pewnie są nawet w pewnym stopniu niepoprawne, ale to nic nie szkodzi, Zanahoria nie musi być całkiem poprawna. Utworzyłem dwie mapy - geograficzną oraz administracyjno-drogową. Zanahorię podzieliłem na Hrabstwa. W Hrabstwach znajdują się miasta oraz miejscowości.

Drogi znajdujące się na mapie są drogami głównymi. Z1, Z2 oraz Z3 to oznaczenia głównych dróg (autostrad) w Zanahorii, pozostałe kreski to drogi krajowe, bez nazw. Są również mniejsze drogi, które oczywiście nie zostały zamieszczone na mapie dla przejrzystości. Tak samo istnieje wiele mniejszych miejscowości (zaznaczone zostały tylko te największe).

Na mapie geograficznej znajdują się najważniejsze obiekty geograficzne oraz hipsometria Zanahorii. Pominąłem nazywanie dolin oraz pasm górskich (zostanie to zaktualizowane kiedyś tam za kilka lat). Zaznaczone zostały najwyższe szczyty oraz największe jeziora. Tak samo z jeziorami. Nazwy geograficzne wód terytorialnych - pozostawiłem sobie jedną zatokę, nazwa Zatoka Albiońska zależy od tego, jak zdecyduje się ją nazwać Albion. Morze Nordackie już wcześniej było zaznaczone na mapach, więc nie ingeruję w to nazewnictwo. 

Mapa jest podstawą do kontynuacji opisu ziem zanahoryjskich. Dużo opisów geograficznych, zarówno miast jak i natury jest podstawą zanahoryjskiej narracji turystycznej, na której opierać się będzie całość tworzenia dzielnicy. 

Mapa Administracyjno-Drogowa
[Obrazek: r4bYJGn.png]
Mapa Geograficzna
[Obrazek: 4QPzIQP.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości